jesteś na: Związek PodhalanGaleriaWycieczka do Oświęcimia

WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA

            24 sierpnia 2014 r. odbyła się wycieczka do Wadowic i Oświęcimia zorganizowana przez Związek Podhalan oddział w Ochotnicy Dolnej. Wzięło w niej udział 37 osób, około połowa z nich to członkowie ZP.

            Pierwszym punktem programu było zwiedzanie otwartego wiosną tego roku Muzeum Domu Papieża. Muzeum zrobiło na nas ogromne wrażenie, wielu z nas ukradkiem ocierało łzy wzruszenia...

Potem były oczywiście kremówki papieskie, a następnie msza św. w Bazylice Wniebowzięcia NMP. Po mszy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy chrzcielnicy, w której ochrzczony był mały Karolek Wojtyła. Mogliśmy się także pomodlić przy obrazie Matki Boskiej, przed którym modlił się młody Wojtyła oraz w kaplicy relikwii Św. Jana Pawła II.

Z Wadowic pojechaliśmy do Oświęcimia, gdzie zwiedziliśmy muzeum Auschwitz - Birkenau. Część uczestników była tu pierwszy raz w życiu, inni byli tu w czasach szkolnych, więc także tutaj emocje były wielkie. 

            Wycieczka udała się wyśmienicie - co prawda do południa padało, ale podczas zwiedzania Oświęcimia wypogodziło się i mogliśmy w słońcu zwiedzić muzeum, które przecież w większości jest po gołym niebem.

Już w drodze powrotnej planowaliśmy kolejny wyjazd.....